עיתונות

עיתונות

“אחוז ההרשעות בעבירות המסים, מהגבוהים בישראל”

עו”ד ורו”ח ליאור שחטר, מומחה בעבירות מיסים, בראיון לעיתון הכלכלי, TheMarker Magazine

דו”ח הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, שפורסם ביולי השנה, הציג תמונת מצב של הפשיעה הכלכלית בישראל לשנת 2018, וחשף כי היתה עלייה של כ-3.4% בנתח היחסי של עבירות המסים, לכדי 12%. עורך דין ורואה חשבון ליאור שחטר, מומחה בעבירות מס פליליות, מתייחס לעלייה הניכרת, ואומר: “אחוז ההרשעות בעבירות המסים בישראל גבוה מאוד. הסנקציות כבדות ומרחיקות לכת – עד כדי שנים של מאסר בפועל”.

קרא עוד

נזק בלתי הפיך: הייעוץ המשפטי שיציל את חייכם

משקיעים או מקימים עסק? מוכרים עסק? רוכשים או מוכרים דירה? משקיעים בחו”ל? אל תעשו את זה לפני קבלת ייעוץ משפטי וחשבונאי

במציאות של ימינו, בה האפשרויות הכספיות הקוסמות מכפילות את עצמן ונראות זמינות לכל אחד ואחת, אנו עדים לקריסת חברות גדולות כמו גם עסקים קטנים, שאינם מכירים את המצב המשפטי והחשבונאי העדכני ולא מקיימים תכנון מקצועי מוקדם. במקביל, רשויות המיסים מגבירות את אכיפת חוקי המס, לצד החמרת הענישה בעבירות מס על ידי בתי המשפט השונים. כל זאת בצד התיקון לחוק איסור הלבנת הון בפרט הקובע, כי אישום בגין עבירות מקור הכוללות עבירות מס חמורות יגרור ענישה ברף מחמיר יותר, עד 10 שנות מאסר, וחילוט נכסי/רכוש הנאשם.

קרא עוד

המומחה מטעם בית המשפט קבע: שחם אינו חייב כספים לשום במסגרת תביעתו. חשיפה

למרות התנגדותו של בעלי הפועל כפר סבא, בית המשפט נענה לבקשת “ספורט צומת השרון” ואישר לפרסם את חוות הדעת של רו”ח ליאור שחטר, בתביעה שהגיש הבעלים נגד קודמו. על פי מסקנות הדוח: שחם נמצא ביתרת זכות של 67 אלף שקלים מול שום. עורך דינו של שום: “בדוח יש סכומים שלא מגיעים לסתיו”, שחם: “חוות הדעת מדברת בעד עצמה, שום קיבל ממני מועדון במצב כלכלי מעולה”

פורסם בתאריך: 22.5.19 11:55

קרא עוד

עשרת הדיברות לרכישת דירה

מאמר שהתפרסם ב – style list

רכישת דירה היא צעד משמעותי מבחינה כלכלית עבור כל משפחה. פעמים רבות זהו המהלך בעל המשמעות הכלכלית הגדולה ביותר בחיים. עו”ד (רו”ח) ליאור שחטר מגיש כאן את עשרת הדיברות לקניית דירה.

*מאמר זה אינו מהווה או מחליף ייעוץ משפטי. לפני כל פעולה בתחום יש להיוועץ עם עורך דין.

עורך דינו של גבאי, ליאור שחטר, ממשיך לטעון לחפותו: אנחנו לא קיבלנו את ממצאי החקירה לידינו כי היא עדיין מצויה בעיצומה. יש לתת לגופי החקירה של ההתאחדות לכדורגל ומשטרת ישראל לסיים את החקירה ללא כל הפרעה. מרשינו, מר מאיר גבאי, ממשיך וטוען כי לא ביצע כל עבירה פלילית ולא הימר על כל משחק בו קבוצתו השתתפה”.

קרא עוד

גלובס 18.04.2012

קולה של אמא

לפני כ-3 שנים אנס איש צוות בבית-אבות קשישה סיעודת וחולת אלצהיימר ■ האונס והמשפט הפלילי שבעקבותיו הכניסו את בתה של הקשישה לסחרור קשה, וכעת בתביעה תקדמית וראשונה מסוגה, היא תובעת פיצוי על הנזק שנגרם לה כתוצאה מאונס האם ■ רשומון קשה מהמחלקה הסיעודית

קרא עוד

עתירה שהוגשה על ידי חברת “מחקר” באמצעות עורכי הדין ליאור שחטר ושלומי פרידמן, בבקשה להורות לבית המשפט לעצור את מימוש ההחלטה להעביר את הטיפול בכל נושא הקנאביס הרפואי לידי חברת “שראל”. חברת “מחקר” דורשת מהמדינה להסביר כיצד קיבלה את ההחלטה להעביר את הטיפול בנושא זה לידי חברת “שראל”, שהינה חברה פרטית, ללא כל מכרז.

קרא עוד

עתירה: לא להעביר את הטיפול בקנאביס הרפואי לחברת שראל

יובל יועז   06/01/2014, 12:29

חברת “מחקר”, המפעילה מרכז לחלוקת קנאביס רפואי בבית-חולים אברבנאל בבת-ים, עתרה לבג”ץ בבקשה להורות לבית המשפט לעצור את מימוש ההחלטה להעביר את הטיפול בכל נושא הקנאביס הרפואי לידי חברת “שראל”.

חברת “מחקר” דורשת מהמדינה להסביר כיצד קיבלה את ההחלטה להעביר את הטיפול בנושא זה לידי חברת “שראל”, שהינה חברה פרטית, ללא כל מכרז.

קרא עוד

“גבאי יפעל להוצאת צדקו לאור, רמת השרון רומסת את זכויותיו”

הבלם, ששוחרר מרמת השרון לאחר שהואשם בהימורים, יוצא להגנה על שמו הטוב, ואף פנה לארגון השחקנים לקבלת סיוע. עורך דינו מסר: “הוא חש כשעיר לעזאזל, ולא יוכל לעבור על סדר היום נוכח ההכפשות והכתמתו על ידי ראשי הקבוצה. מטילים עליו אשמה לא לו”

לא שקט בהפועל ניר רמת השרון. אחרי שחרורו של הבלם מאיר גבאי, שבא בעקבות האשמות קשות שיו”ר הקבוצה, דני לאופר, הטיח בו, כעת מגיעה תגובתו הרשמית של עורך דינו של השחקן, שמובאת כאן לראשונה, בו הוא מכחיש את כל החשדות נגדו.

קרא עוד

קיבלתם פטור ממס הכנסה – למי שייך המע”מ?

עו”ד ליאור שחטר  21.06.15

בית המשפט נדרש להכריע בבקשתו של חלפן כספים נכה שטען כי הוא זכאי לפטור ממס על הרווחים שהוא מכניס מעסקיו.

בית המשפט המחוזי בנצרת קבע כי פטור ממס הכנסה שניתן לנכה אינו כולל פטור ממע”מ לעסק שבבעלותו. בעל עסק לחלפנות כספים נדרש לשלם מס ריווח – מס המוטל על עסקים המוגדרים כ”מוסד כספי” (שבהם כסף הוא הסחורה) – הבא כתחליף למע”מ. האיש, נכה לצמיתות, ביקש ממע”מ לפטור אותו מתשלום המס, אך נדחה.

קרא עוד

קולה של אימא

לפני כ-3 שנים אנס איש צוות בבית-אבות קשישה סיעודת וחולת אלצהיימר ■ האונס והמשפט הפלילי שבעקבותיו הכניסו את בתה של הקשישה לסחרור קשה, וכעת בתביעה תקדמית וראשונה מסוגה, היא תובעת פיצוי על הנזק שנגרם לה כתוצאה מאונס האם ■ רשומון קשה מהמחלקה הסיעודית

ב-8 בספטמבר 2009, נגמרו לאיילת החיים (השם ושמה של אמה בדויים). בשעות אחר-הצהריים המוקדמות של אותו יום היא זומנה למתחם הפסטורלי והמצוחצח של אחוזת בית ברעננה – מתחם הטובל בעצים, בדשא ובפרחים צבעוניים – שבו מאושפזת אמה, רחל בת ה-80 הסובלת מאלצהיימר.

קרא עוד

הזמן מאיתנו שיחה חוזרת

.בקש שיחה חוזרת וניצור עמך קשר בהקדם

תחומי ענייןדילוג לתוכן